بزرگترین مرکز خدمات تمیر و تعویض بالابر اتومبیل دکتر گلس


ارائه خدمات تمیر و تعویض بالابر اتومبیل در تهران


آدرس : میدان آزادی,ابتدای اتوبان جناح,بلوار صالحی
شماره تماس: 09126846083
جهت دریافت لوکیشن کلیک نمایید

تعمیر شیشه بالابر 206 | هزینه تعمیر شیشه بالابر 206 | تعویض شیشه بالابر 206

مقدمه

بالابر شیشه خودرو یکی از مهم ترین بخش های خودرو می باشد.در صورت آسیب دیدن بالابر شیشه باید هر چه سریعتر نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کرد. در این مقاله توضیحاتی درباره نحوه عملکرد بالابر شیشه,تعمیر بالابر,تعویض بالابر و راه های نگهداری جهت جلوگیری از خراب شدن بالابر آورده شده است.
(جهت اطلاع از قابل تعمیر بودن بالابر و همچنین هزینه تعمیر یا تعویض شیشه بالابر 206 با ما تماس بگیرید.)

شیشه بالابر جلو پژو 206

بالابر شیشه جلو پژو 206,دارای مکانیزم برقی بوده .بالابر شیشه جلو 206 قابل نصب روی تمام تیپ ها و خودرو رانا و همچنین 207 می باشد.
-مکانیزم عملکرد شیشه بالابر : با چرخاندن سوئیچ برق وارد مدار بالابر شیشه شده و با فشار دادن کلید شیشه بالابر, برق به موتور بالابر وارد می شود.با فشار دادن کلید در دو سمت, قطب های برق ورودی به موتور تغییر داده شده و عملکرد چرخشی موتور در دو سمت میسر می شود.
موتور شیشه بالابر بر روی خود مکانیزم بالابر سوار است و چرخش آن کابل های بالابر را به حرکت در می آورد.حرکت کابل ها باعث می شود خار های متصل به سر کابل ها که بر روی ریل سوار است به حرکت درآیند.خارها , محل اتصال بالابر به شیشه ها هستند. حرکت خار ها بر روی ریل باعث می شودشیشه ما به سمت بالا و پایین حرکت کند.
بالابر شیشه جلو 206 دارای 2 ریل و 2 محل اتصال به شیشه است.موتور بالابر با سه پیچ و ریل ها با 4 پیچ به بدنه درب خودرو متصل و در جای خود قرار می گیرد.
موتور شیشه بالابر 206 با برق ورودی 12 ولت کار می کند.

مدار شیشه بالابر جلو 206

برق از باطری وارد فیوز می شود.با چرخش سوئیچ برق وارد مدار شده و برق از سوئیچ وارد node داخل اتاق می شود.در مسیر سوئیچ به باتری خودرو یک فیوز قرار دارد.
در انتهای سوئیچ کلید بالابر برق را به موتور شیشه بالابر جلوی چپ و راست هدایت و با فشار دادن کلید , موتور ها در مسیر دلخواه به حرکت در می آیند.

شیشه بالابر عقب 206

بالابر درب شیشه عقب پژو دارای دو نوع دستی و برقی می باشد.بالابر شیشه عقب پژو 206 بر اساس تیپ و مدل دارای انواع بالابر متفاوتی هستند.شیشه بالابر عقب چه در نوع دستی و چه در نوع برقی دارای یک ریل می باشد.
حرکت خار سوار بر ریل توسط کابل متصل به خار انجام می شود.نیروی چرخشی توسط موتور بالابر برقی یا اهرم چرخشی دستی تامین می شود.

خرابی شیشه بالابر 206

عدم کارد شیشه بالابر می تواند از مسیر سیم کشی فیوز کلید رله باشد که در مقاله تعمیر شیشه بالابر به آن اشاره شده.اما خرابی خود شیشه بالابر می تواند از خرابی موتور,پارگی,کابل,شکستگی قرقره باشد.

تعمیر شیشه بالابر پژو 206

خرابی بالابر شیشه یک مشکل جدی برای شما خواهد بود.در صورتی که خودرو شما فاقد پارکینگ باشد از نظر امنیتی خودرو شما در معرض آسیب و خسارت می باشد.در صورت عمل نکردن بالابر شیشه در صورتی که خرابی از فیوز یا کلید باشد شما می توانید خودتان آن را برطرف کنید.ولی خرابی سیم کشی ,خرابی رله یا خرابی خود مکانیزم بالابر مستلزم عیب یابی و تعمیر توسط تعمیر کار برق خودرو می باشد.
تعمیر و یا تعویض بالابر شیشه بسته به هزینه و مقدار خرابی بالابر متفاوت می باشد.اگر خرابی در یک قسمت بالابر باشد, مثلا پارگی کابل یا شکستگی غلطک سیم جمع کن بالابر یا خرابی قسمت موتور به تنهایی ,صرفه اقتصادی تعمیر را دارد.

تقویت بالابر206
باز کردن بالابر206
بالابر206 ابری
قیمت تعمیر بالابر 206
قیمت بالابر206
ترمیم بالابر206
تعمیر بالابر 206
راهنمای تعویض بالابر206
اجزای بالابر 206
بالابر 206 قیمت
بالابر206
دکتر گلس