ترمیم شیشه اتومبیل دکتر گلس

خدمات ترمیم شیشه اتومبیل

ترمیم شیشه اتومبیل خدمتی که اکثر مردم با آن آشنایی کافی و کاملی ندارند.در این مقاله سعی داریم تا شما را با ترمیم شیشه اتومبیل بیشتر آشنا کنیم و تمامی مطالب در این زمینه را بیان کنیم.در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ترمیم شکستگی شیشه اتومبیل هستید با ما همراه باشید.

ترمیم شیشه اتومبیل چیست؟

ترمیم شیشه یا شکستگی شیشه به عملی گفته می شود که باعث جلوگیری از پیشروی ترک و شکستگی شیشه و بهبود شکل ظاهری و محو شدگی شکستگی می شود.

آیا تمامی شکستگی ها قابل ترمیم هستند؟

خیر تمامی شکستگی های شیشه اتومبیل قابل ترمیم نیستند.شکستگی ها با سطح مقطع بالا و آسیب دیدگی زیاد قابل ترمیم نیستند انواع سنگ خوردگی ها و ترک هایی با طول کمتر از 50 سانتی متر قابل ترمیم هستند.به طور کلی شیشه های لمینیت یا چند لایه قابل ترمیم هستند اکثرا شیشه های جلو خودرو از این نوع هستند و شیشه های جانبی که یک لایه و از جنس تمپورد هستند و در صورت شکستن کل سطح مقطع آن به قطعات کوچکتر تبدیل می شوندقابلیت ترمیم را ندارند.اما در خودرو هایی که ضریب امنیتی بالایی را دارا می باشند شیشه های جانبی نیز از جنس لمینیت می باشند.

چرا شکستگی نباید با آب و مایعات تماس داشته باشد؟

در صورت تماس شکستگی با آب و به طور کلی مایعات جرم و کثیفی روی سطح شیشه و رسوب و املاح موجود در مایعات وارد شکستگی می شود و پس از تبخیر املاح,جرم,رسوب و کثیفی در محل آسیب می ماند و بعد از ترمیم شیشه باعث کمتر شدن میزان محو شدگی می شود.

چرا شیشه اتومبیل را باید ترمیم کنیم؟

کسانی شیشه اتومبیل خود را ترمیم می کنند که سعی در حفظ و عدم تعویض شیشه اتومبیل خود دارند.
شیشه هایی که در بازار موجود نیست یا مارک اصلی با کیفیت خم اصلی در بازار موجود نیست و یا هزینه تعویض شیشه بالا بوده و ترمیم آن با صرفه تر است و یا کسانی که نمی خواهند شیشه از حالت فابریکی کارخانه خارج شود و آب بندی تست شده توسط کارخانه بهم بخورد این گونه افراد راغب به ترمیم شیشه اتومبیل خود هستند.این مطلب جهت ترساندن شما نیست و هیچ وقت تعویض شیشه گزینه بدی نیست.در صورتی که تعویض شیشه توسط تکنسین متخصص و آموزش دیده,متریال استاندارد و شیشه استاندارد انجام شود هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.ترمیم شیشه همانند ترمیم دندان آسیب دیده است.

آیا ترمیم شیشه به صورت تضمینی و 100% باعث جلوگیری از پیشروی ترک می شود؟

ترمیم شیشه باعث جلوگیری از پیشروی ترک می شود.اصول و پایه اصلی ترمیم شیشه اتومبیل جلوگیری از پیشروی شکستگی است.اما استاندارد های تعریف شده ای در این ضمینه وجود دارد.برای مثال برای ترمیم سنگ خوردگی از نوع ستاره ای طبق آخرین گزارش و پایش که توسط یکی از شرکت های تولید کننده کیت ترمیم شیشه اعلام شده است در هر 370 مورد ترمیم شکستگی یک مورد پیشروی شکستگی گزارش شده است این مورد مربوط به ترمیم شیشه از نوع سنگ خوردگی مدل ستاره ای می باشد.بعد از ترمیم شیشه نکاتی وجود دارد که باید رعایت شود.یکی از این موضوعات جلوگیری از وارد آمدن شوک ناگهانی به شیشه است. برای مثال شیشه خیلی داغ باشد و با آب سرد شستشو داده شود و به شیشه شوک وارد شود.برای این موضوع ماشین را در محلی سایه پارک کنید و پس از متعادل شدن دمای شیشه اقدام به شست و شوی آن نمایید.نکاتی که شما باید بعد از ترمیم شیشه رعایت کنید توسط تکنسین مربوطه بعد از ترمیم شیشه بسته به نوع شکستگی و محل آسیب به شما گفته می شود.رعایت این نکات باعث جلوگیری از پیشروی ترک خواهد شد.

آیا شکستگی شیشه بعد از ترمیم به صورت 100% محو می شود؟

خیر بهبود شکل ظاهری شکستگی در بهترین حالت 90 درصد است.میزان محو شدگی شکستگی بسته به نوع,اندازه,زمان و جهت شکستگی بر روی سطح شیشه متفاوت است برای اطلاع از این موضوع با ارسال عکسی از محل آسیب از میزان محو شدگی و بهبود شکل ظاهری شکستگی مطلع شوید.یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در بهبود شکل ظاهری زمان است.زمان یکی از ارکان اصلی در ترمیم شیشه و بیشتر در نوع ترک است.نوع شکستگی نیز یکی از عوامل اصلی در بهبود شکل ظاهری شکستگی بعد از ترمیم است که شما می توانید اطلاعات بیشتر در این مورد را از طریق لینک زیر مطالعه کنید
انواع شکستگی در ترمیم شیشه اتومبیل

قبل از ترمیم شیشه چه باید کرد؟

جهت ترمیم شیشه اتومبیل خود وسیله نقلیه را در محلی سر پوشیده(پارکینگ)پارک کنید. در صورت عدم دسترسی به مکان سر پوشیده در محلی سایه پارک کنید و رو به نور خورشید و تابش مستقیم آفتاب پارک نکنید. از تماس شکستگی با آب و موادشوینده همچون شیشه پاک کن جلوگیری نمایید.در صورت عدم دسترسی به محل سر پوشیده روی محل آسیب دیده را با چسب شیشه ای یا همان 5 سانتی بپوشانید.از حرکت دادن وسیله نقلیه اجتناب کنید.عدم حرکت وسیله نقلیه یکی از مهم ترین نکات در ترمیم شیشه است.کسانی که خدمات ترمیم شیشه اتومبیل انجام می دهند باید به صورت سیار ارائه سرویس نمایند چون یکی از مهم ترین استاندارد ها می باشد که باید رعایت شود.

هزینه ترمیم شیشه به چه صورت محاسبه می شود؟

هزینه ای که بابت ترمیم شیشه اعلام می شود بر اساس نوع شکستگی,اندازه شکستگی و نوع مواد مصرفی متفاوت است.هزینه ترمیم شیشه اتومبیل به مدل اتومبیل شما بستگی ندارد.برای تعیین قیمت دقیق,شکستگی باید توسط تکنسین رویت شود یا به صورت حضوری یا با ارسال تصویر واضح ازشکستگی از قیمت آن مطلع شوید.

ترمیم شیشه اتومبیل به چه صورت انجام میپذیرد؟

فرآیند ترمیم شیشه اتومبیل دردو نوع سنگ خوردگی و ترک شیشه متفاوت می باشد که در زیر به صورت کامل توضیح داده شده است
ترمیم شکستگی از نوع سنگ خوردگی:
در ترمیم شکستگی از نوع سنگ خودرگی در ابتدا مرکز سنگ خوردگی توسط فرز مخصوص فرزکاری شده و سپس رزین یا چسب مخصوص ترمیم شیشه اتومبیل تزریق می شود و سنگ خوردگی پر شده ودر انتها توسط چراغ uv خشک می شود.
ترمیم شکستگی از نوع ترک:
در ترمیم شکستگی از نوع ترک ابتدا و انتهای ترک فرز کاری شده و بسته می شود تا از پیشروی ترک جلوگیری شود سپس ترک توسط دستگاه ترمیم شیشه باز شده و توسط سیلندر و انژکتور های ترمیم شیشه رزین یووی داخل ترک تزریق و شکستگی و منافذ به وجود آمده از مایع uv انباشته و پر می شود و در آخر توسط چراغ uv خشک می شود.

هزینه ترمیم شیشه به چه صورت محاسبه می شود؟

هزینه ای که بابت ترمیم شیشه اعلام می شود بر اساس نوع شکستگی,اندازه شکستگی و نوع مواد مصرفی متفاوت است.هزینه ترمیم شیشه اتومبیل به مدل اتومبیل شما بستگی ندارد.برای تعیین قیمت دقیق,شکستگی باید توسط تکنسین رویت شود یا به صورت حضوری یا با ارسال تصویر واضح ازشکستگی از قیمت آن مطلع شوید.

چه شیشه هایی قابل ترمیم هستند؟

تمای شیشه ها قابل ترمیم نیستند فقط شیشه های لمینیت یا سه لایه قابل ترمیم هستند و ترمیم می شوندو سایر شیشه ها که سه لایه نیستند و تمپور هسند قابل ترمیم نیستند.در اتومبیل نیز شیشه جلو اتومبیل از نوع لمینیت می باشد قابل ترمیم است اما سایر شیشه از جنس تمپورد هستند و قابلیت ترمیم را ندارند.

ترمیم شیشه اتومبیل

ترمیم شیشه اتومبیل

زمانی شیشه شما شکست و به اپراتور ترمیم شیشه اتومبیل دسترسی ندارید بر روی شکستگی یک نوار چسب شیشه ای بچسبانید تا با آب تماس نداشته باشد.

ترمیم شیشه

تعمیر شکستگی شیشه

در برخورد سنگ با شیشه فشار وارده توسط لایه میانی گرفته شده و بازگردانده می شود.زمانی که فشار ضربه بالا باشد لایه میانی شیشه شکسته
می شود.

تعمیر شیشه اتومبیل

ترمیم شیشه خودرو

در ترک خوردگی شیشه اتومبیل زمانی شیشه قابل ترمیم است که لایه بیرونی شکسته باشد-لایه داخلی قابل ترمیم نیست.

هزینه ترمیم شیشه

ترمیم شکستگی شیشه

برای مشخص شدن محل شکستگی کافی است یک بار ناخن خود یا یک سوزن را روی ترک بکشید
-دقت کنید وسط ترک را تست کنید.

تعمیر شیشه خودرو

هزینه ترمیم شیشه اتومبیل

برای تعیین هزینه طول ترک شیشه و تعدا شاخه را بررسی کنید و عکس آن را برای ما ارسال کنید.

ترمیم شیشه با اشعه

محو شدن شکستگی شیشه اتومبیل

شیشه هایی که با ضربه سنگین شکسته شده اند و مقدار شکستگی زیاد باشد قابل ترمیم نیستند.

ترمیم شیشه با لیزر

راه کار های ترمیم شیشه اتومبیل

در سنگ خوردگی شیشه اتومبیل نوع شکستگی
می تواند بر چند نوع باشد.

ترک شیشه اتومبیل

تعمیر شیشه اتومبیل

توجه کنید شیشه های درب و عقب خودرو که از جنس تمپورد هستند بعد از شکسته شدن قابل ترمیم نیستند.

از بین بردن ترک شیشه

ترمیم شکستگی شیشه

تعیین میزان محو شدن شکستگی بعد از ترمیم شیشه به دو عامل بستگی دارد:
1-زمان شکستگی یعنی بعد از چند روز شکستگی شما ترمیم می شود
2-نوع شکستگی شما

قیمت ترمیم شیشه

تعمیر شکستگی شیشه

ترمیم شیشه باعث بهبود شکل ظاهری شکستگی می شود
ترمیم شیشه باعث جلوگیری از پیشروی ترک
می شود.

ویدیو های ترمیم شیشه اتومبیل

دکتر گلس