6 نکته جالب درباره شیشه خودرو

ترمیم شیشه

6 نکته جالب درباره شیشه خودرو


نادیده گرفته شده ترین بخش در خودرو,شیشه خودرو است.همیشه وقتی از خودرو صحبت می شود در مورد رنگ و سال ساخت و تزئینات و...بحث می گردد,در صورتی که شیشه خودرو جز ارکان مهم خودرو دارای تاریخچه غنی و همیشه در حال توسعه است.با چند نکته جالب در این خصوص با ما همراه باشید
1-شیشه خودرو در گذشته
در اوایل سال 1900 میلادی اولین خودرو ها وارد بازار شدن و در سال 1975 میلادی شرکت اتومبیل سازی اولدز شروع به عرضه شیشه روی تمام محصولات خودرویی خود کرد که به یک استاندارد خودرویی منجر شد.در ابتدا یک ویژگی و آپشن بود که فقط طبقه ثروتمند از آن بهره می بردند.
-2شیشه سکوریت (شیشه نشکن) خودرو
در سال 1903 فردی به نام ادوارد بندیکس به طور ناخواسته با ترکیبات شیمیایی شیشه نکشن یا همان سکوریت را اختراع کرد.تا سال 1909 این اختراع را در حوزه خودرویی ثبت نکرد.او سطح استاندارد شیشه های لمینیت و همچنین سکوریت را ارتقا بخشید.
-3مخترع برف پاک کن
روی عملکرد پاک کردن شیشه مخترعان زیادی کار کردند که عملکرد برف پاک کن توسط یک زن به نام مری اندرسون در سال 1903 اختراع و ثبت شده و مخترعی به نام ریموند اندرسون در سال 1923 برف پاک کن با قابلیت تنظیم سرعت را اختراع کرد.
4-بیمه و خسارت شیشه خوردو
حدود 30 درصد از کل خسارت پرداختی شرکت های بیمه مربوط شیشه جلو خودرو می باشد.
5-کیسه هوا یا همان ایربگ و ارتباط آن با شیشه خودرو
کیسه هوا برای باز شدن صحیح و قرار گیری موقعیت مناسب در اکثر موارد از شیشه خودرو کمک میگیرد به همین دلیل است که نحوه نصب صحیح شیشه جلو خودرو و استفاده از چسب استاندارد مهم است.نصب شیشه خودرو خود را به مراکز معتبر واگذار کنید.
6-شیشه خودرو هوشمند
-شیشه خودرو همیشه در حال پیشرفت است. جای گذاری سیستم گرمایش در قیمت میانی شیشه جلو که در حال حاظر در برخی خودرو ها دیده میشود.
- استفاده از فیلتر های رنگی جهت جلوگیری از عبور اشعه uv که در اکثر خودرو ها استفاده شده است.
-نمایش سیستم ناوبری هوشمند که نسخه پیشرفته هدآپ به صورت نمایشگر بدون اختلال و بدون کاهش دید است که هنوز در مرحله تست می باشد.

ترمیم شیشه اتومبیل استاندارد dot شیشه لمینیت هزینه ترمیم شیشه
دکتر گلس